Mezoterapia igłowa twarzy i ciała należy do nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jej celem jest nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry na wybranym obszarze ciała. Zabieg poprawia napięcie skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz przyczynia się do redukcji cellulitu. Mezoterapię wykorzystuje się także w leczeniu chorób skóry takich jak: przebarwienia, łojotok, osłabienie włosów, wypadanie włosów i łysienie.
Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecane jest wykonanie minimum 3- 7 zabiegów w odstępach od 7 do maksymalnie 21 dni. Po takiej serii można wykonywać zabiegi przypominające raz na 4-5 miesięcy.
Skutki uboczne zabiegu:
Zabieg polega na wstrzyknięciu składników aktywnych do skóry właściwej. Odbywa się to za pomocą cienkiej igły, którą nakłuwa się powierzchnię ciała co +/- 1 centymetr. Po zabiegu na fragmencie ciała poddanemu zabiegowi widoczne są kropki i grudki, ale znikają po kilku, kilkunastu godzinach bez śladu. Czas ten jest konieczny, by wstrzyknięte substancje wchłonęły się.
Z mezoterapii warto skorzystać, gdy skóra jest:
Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry, a to oznacza, że konieczne jest odpowiednie przegotowanie do zabiegu, a także właściwa pielęgnacja skóry po mezoterapii. W celu przygotowania do mezoterapii igłowej należy pamiętać o: